Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEIDG. Podpisał z polską spółką, zajmującą się hurtową sprzedażą odzieży i obuwia, umowę o świadczeniu usług związanych z administracyjną obsługą biura.
Administracyjna obsługa biura
Zgodnie z umową, przedsiębiorca jest zobowiązany do:
- tworzenia prognoz sprzedaży na podstawie danych zebranych z systemów sprzedaży oraz trendów rynkowych z okresu wskazanego przez Zleceniodawcę;
- sporządzania raportów i analiz finansowych na potrzeby spółki;
- opracowania danych i przygotowania zestawień;
- udziału w posiedzeniach zarządu spółki w sprawach wynikających z przedmiotu umowy;
- obsługi systemów informatycznych: obsługa email, systemu do tworzenia ofert, finansowo-księgowego, innych z których korzysta lub będzie korzystał Zleceniodawca.
Przedsiębiorca wskazał, że zgłoszone przez niego PKWiU to 82.11.10.0 – Usługi związane z administracyjną obsługą biura.
Przedsiębiorca jest zainteresowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych jako formą opodatkowania. Jak wskazał we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, w jego przypadku nie występują powody uniemożliwiające wybór tej formy opodatkowania.
Obsługa biura – stawka ryczałtu
Wobec tego, zwrócił się do organy podatkowego z pytaniem, czy usługi związane z administracyjną obsługą biura mogą być opodatkowane według stawki 8,5% ryczałtu.
W ocenie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, uzyskiwane przez przedsiębiorcę przychody ze świadczenia usług administracyjnych objętych grupowaniem PKWiU 82.11, mogą być opodatkowane stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%.
Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 20 marca 2023 r., sygn. 0115-KDST2-1.4011.88.2023.1.JP